2009 el kitabı

SAĞLIK:
1. Çok su için. 2. Kahvaltıyı kral, öğle yemeğini prens ve akşam yemeğini de dilencigibi yiyin. 3. Ağaçlarda ve bitkilerde yetişen yiyecekleri daha çok ve fabrikalarda üretilen yiyecekleri daha az yiyin. 4. 3 E ile yaşayın — Energy, Enthusiasm, and Empathy (enerji, heyecan ve duygu paylaşımı). 5. Meditasyon, yoga ve dua yapacak zaman yaratın.
6. Daha çok oyun oynayın. 7. 2008’de okuduğunuzdan daha fazla kitap okuyun . 8. Her gün en az 10 dakika sessiz olarak oturun. 9. 7 saat uyuyun.
10. Hergün 10-30 dakika yürüyüş yapın. Ve yürürken gülümseyin.

KİŞİLİK:
11. Hayatınızı başkalarınkiyle karşılaştırmayın. Onların seyahatinin ne hakkında olduğuna dair hiçbir fikrin yok. 12. Kontrol edemeyeceğiniz olumsuz düşüncelere veya şeylere sahip olmayın. Bunun yerine enerjinizi olumlu şekilde şu an için harcayın. 13. Kendinizi fazla abartmayın; sınırlarınızı bilin. 14. Kendinizi çok da ciddiye almayın; kimse yapmıyor. 15. Kıymetli enerjinizi gevezelikle, dedikoduyla boşa harcamayın. (Bunu özellikle bazı arkadaşlarıma ithaf ediyorum) 16. Uyanık iken daha fazla hayal kurun. 17. Kıskançlık, çekememezlik zamanın boşa harcanmasıdır. İhtiyacınız olan herşeye zaten sahipsiniz. 18. Geçmiş meseleleri unutun. Partnerinizin geçmiş hatalarını hatırlatmayın. Bu durum mevcut mutluluğunuzu bozar. 19. Hayat, birisine kin duyarak zamanı boşa harcamak için çok kısadır. Kimseden nefret etmeyin. 20. Geçmişinizle barış yapın ki, şimdiki zamanı bozmasın. 21. Senden başka hiç kimse senin mutluluğundan sorumlu değildir. 22. Hayatın bir okul olduğunu ve öğrenmek için burada olduğumuzu unutmayın. Problemler, cebir dersi gibi gelip giden, ancak aldığımız derslerin bir ömür boyu devam ettiği eğitim programının bir parçasıdır. 23. Daha fazla gülümseyin ve gülümsetin 24. Her tartışmayı kazanmak durumunda değilsiniz. Aynı fikirde olmamak için anlaşın.

SOSYAL YAŞANTI:
25. Ailenizi sık arayın. 26. Her gün diğerlerine iyi bir şey verin. 27. Herkesi herşey için affedin. 28. 70 yaşından büyük ve 6 yaşından küçük kimselerle vakit geçirin. 29. Hergün en az 3 kişiye gülümseyin ve tanımadığınız en az 1 kişiye “GÜNAYDIN” deyin. 30. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü sizi hiç ilgilendirmesin 31. Hasta olduğunuz zaman, işiniz size bakamaz ama. aileniz ya da arkadaşınız bakabilir . . . Onlarla temasta olun.

HAYAT:
32. Doğru şeyi yapın! 33. Faydalı, güzel veya neşe dolu olmayan her şeyden uzak durun. 34. TANRI herşeyi iyileştirir. 35. Bir durum iyi veya kötü olsun, nasılsa değişecektir. 36. Nasıl hissettiğinizin önemi yok, haydi kalkın, giyinin ve ortaya çıkın. 37. En iyisine henüz sıra gelmedi. 38. Sabah canlı olarak uyandığınız zaman, bunun için TANRI’ya şükredin. 39. Maneviyatınız daima mutludur. Öyleyse mutlu olun. 40. Sadece kendiniz için değil, diğer insanlar için de var olduğunuzu onlarla bir bütünü oluşturduğunuzu unutmayın. Bu yüzden Sevginiz Ve Enerjiniz Bol Olsun.

SVEBO

———————————————————–
Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar
Güneş yalnız da olsa etrafa ışık saçar
Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık
Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar